Wybieramy i porównujemy najlepsze produkty

AeroPress

Zwycięzca
AeroPress (zestaw z pokrowcem)
AeroPress
AeroPress Go
ModelAeroPress (zestaw z pokrowcem)AeroPressAeroPress Go
Materiał wykonaniapolipropylen, gumapolipropylen, gumapolipropylen, guma
Pojemność250 ml250 ml250 ml
Ilość zaparzonej kawydo 296 ml (10 oz.)do 296 ml (10 oz.)do 237 ml (8 oz.)
Pojemność łyżki14 g14 g14 g
W zestawieAeroPress, pokrowiec, plastikowe sitko, lejek, mieszadełko, łyżeczka, 350 papierowych filtrów ze stojakiemAeroAeroPress, plastikowe sitko, lejek, mieszadełko, łyżeczka, 350 papierowych filtrów ze stojakiemAeroPress Go, papierowe filtry 350 sztuk, mieszadełko, miarka do kawy, kubek/ etui, pojemnik na 20 filtrów, silikonowa pokrywka
Wymiary AeroPressu14 x 11 x 10 cm14 x 11 x 10 cm12 x 9 x 9 cm
Waga226 g (bez filtrów, lejka, uchwytu filtra i pokrowca)226 g (bez filtrów, lejka i uchwytu filtra)326 g (bez filtrów)
Sprawdź na CeneoSprawdź na CeneoSprawdź na CeneoSprawdź na Ceneo

AeroPress - co to jest?

AeroPress jest dość dość nowym (ma zaledwie 15 lat w momencie, gdy to piszemy) urządzeniem do zaparzania kawy. Przypomina on swoim wyglądem nieco strzykawkę i podobnie też działa. Można powiedzieć, że wstrzykujemy sobie poranną kawę do filiżanki.

Jest to urządzenie stworzone do ręcznego zaparzania naparu kawy metodą „mieszaną”. Wykorzystuje się bowiem mały filtr, co jest charakterystyczne dla zaparzania przelewowego, jak i ciśnienie. Sam proces przypominać może trochę French Press.

AeroPress składa się z:

 • cylindra
 • tłoczka
 • plastikowego sitka
 • filtra (zestaw)
 • lejka
 • mieszadełka
 • miarki na kawę

Zalety AeroPressu

 • Jest lekki i wykonany z tworzywa sztucznego. Można go zabrać w podróż, nawet samolotem.
 • Tworzywo sztuczne zapewnia odporność na uszkodzenia.
 • Bardzo łatwo zaparzyć dobrą kawę.
 • Możliwość przyrządzenia zarówno espresso, jak i latte.
 • Niski koszt w porównaniu do jakości przyrządzonej kawy. W tej cenie nie ma możliwości zakupu żadnego ekspresu, który przygotowywałby tak dobrą w smaku kawę.
 • Szybkość przygotowania.

AeroPress – espresso, americano czy latte?

Pewnie zastanawiasz się, jaką kawę można przygotować za pomocą AeroPressu. I tu Cię zaskoczymy, bo z tego urządzenia przyrządzisz każdy z tych rodzajów. Otrzymujesz napar podobny do espresso, ale po rozcieńczeniu z wodą będziesz cieszyć się americaną. Jeżeli dodasz spienionego i gorącego mleka – latte.

AeroPress i frisbee – co mają ze sobą wspólnego? Ciekawostka

Co może mieć wspólnego ze sobą AeroPresss i frisbee? Jak się okazuje, dosyć sporo! Popularne urządzenie do zaparzania kawy i jeszcze popularniejszy dysk, którym rzucasz ze znajomymi w parku, pochodzą z jednego miejsca. A konkretniej, z jednej fabryki. Produkcją tych zajmuje się firma Aerobie.

Aero z łacińskiego, oznacza powietrze. W przypadku frisbee Aero służy do tego, aby dysk mógł je wykorzystać do lotu. Natomiast w przypadku AeroPressu powietrze służy do procesu zaparzania kawy.

AeroPress powstał w 2005 roku, a zaprojektował go Alan Adler. Jest to zdecydowanie urządzenie XXI wieku i dla niektórych osób spotykających się z AeroPressem po raz pierwszy wygląda dziwnie i niespotykanie.

Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on linkedin
wyświetlaj zawsze po wyszukiwaniu słów: "pralko-suszarka ranking" , "pralko suszarka ranking"
Pralko-suszarki

Pralko suszarka ranking

Wybierz najlepszą pralko suszarkę. Pralko suszarka ranking i porównanie – sprawdź poniżej. Spis treści Pralko suszarka ranking i porównanie. Jak wybrać pralko suszarkę? Wybierając pralko-suszarkę

Czytaj więcej »