Blender ręczny

Cena do jakości
Bosch MSM66110
Zwycięzca
Tefal Quickchef HB656838
Bestseller
Braun MQ 5235WH
BOSCH MSM 67160
BOSCH MSM 66150
RUSSELL HOBBS Desire 24690-56
ModelBosch MSM66110Tefal Quickchef HB656838Braun MQ 5235WHBOSCH MSM 67160BOSCH MSM 66150RUSSELL HOBBS Desire 24690-56
Moc600W1000W1000W750W600W500W
Ilość ustawień prędkościbrak regulacji obrotów202112122
Tryb turboYesYesYesYesYesNo
Regulacja obrotówbrakmechaniczno - skokowapokrętłomechaniczno - skokowamechaniczno - skokowamechaniczno - skokowa
Funkcjemiksowanieubijanie piany, miksowaniemiksowanie, szatkowanie, ubijaniekruszenie lodu, miksowanie, ubijanie piany, kruszenie lodukruszenie lodu, ubijanie piany, miksowaniemiksowanie, kruszenie lodu
Praca pulsacyjnaYesYesNoYesYesYes
Liczba ostrzy42brak danych442
Materiał wykonania ostrzystal nierdzewnastal szlachetnastal nierdzewnastal nierdzewnastal szlachetnastal nierdzewna
material-ostrzyYesYesYesYesYesYes
Wyposażeniepojemnik do miksowania z miarkąpojemnik 800 ml, pojemnik z ostrzem miksującym 500 ml, osłonkapojemnik z miarką 600 ml, pojemnik z ostrzem miksującym (szatkowanica) 500ml, końcówka do ubijaniapojemnik, pojemnik z ostrzempojemnik, pojemnik z ostrzem, pokrywkapojemnik 500ml
Końcówkikońcówka do miksowania, końcówka do ubijaniakońcówka do miksowania, końcówka do ubijania, rozdrabniaczkońcówka do miskowania, końcówka do ubijaniakońcówka do miksowania, końcówka do ubjaniakońcówka do miksowania, końcówka do ubijaniakońcówka do miksowania
Sprawdź na CeneoSprawdź na CeneoSprawdź na CeneoSprawdź na CeneoSprawdź na CeneoSprawdź na CeneoSprawdź na Ceneo
Last updated on 31 lipca 2022 at 02:46 - Image source: Amazon Affiliate Program. All statements without guarantee.

Blender ręczny i kielichowy - niezbędne urządzenia w każdej kuchni

Blender stał się niezbędnym urządzeniem w każdej kuchni. Za jego pomocą możemy przygotować kremy, sosy, zupy, koktajle, hummus, a nawet lody i masło orzechowe. Dobry blender bez problemu poradzi sobie z orzechami, ciecierzycą czy innymi twardszymi produktami. Ważne jest też, aby łatwo nam leżał w dłoni i był praktyczny.

Do wyboru mamy blender ręczny, który trzymamy w dłoni oraz blender klielichowy, który stoi na blacie. Blender ręczny zajmuje mniej miejsca, ale ma też mniejszą moc. Blender klielichowy wymaga zagospodarowania miejsca w kuchni, ale jego moc może być znacznie większa, dzięki czemu możemy blendować szybciej, a także twardsze produkty.

Jak jest przewaga blendera ręcznego nad kielichowym?

Blendera ręcznego możesz używać w różnych naczyniach, np. bezpośrednio w garnku czy dowolnej misce. Blender ręczny też wygodniejszy do przetransportowania, więc można zabrać go na wyjazd. Ponadto zajmuje mniej miejsca w kuchni niż blender kielichowy. Możesz też zblendować kilka różnych produktów i nie musisz za każdym razem myć dzbanka.

Jaką moc powinien mieć blender ręczny?

Blender ręczny dobrze, aby miał jak najwyższą moc, a najlepiej minimum 1000W. Na rynku są dostępne różne modele, a te z wyższą mocą są po prostu droższe. Jeżeli zależy Ci tylko na tym, aby blendować banana z mlekiem to wystarczy słabszy. Jednak polecamy urządzenia o wysokiej mocy, ponieważ będą dzięki temu o wiele bardziej funkcjonalne.

Z jakiego materiału powinny być wykonane ostrza?

Ostrza powinny być wykonane ze stali nierdzewnej. W lepszych modelach można spotkać również wykonanie z tytanu, co jest dodatkowym atutem pod względem wytrzymałości.

Dobrze, gdy ostrze jest zdejmowane i jest możliwość jego wymiany na nowe. Możliwość mycia go w zmywarce może być ułatwieniem, ale nie wydaje się to być koniecznością.

Ile ostrzy powinien mieć blender ręczny?

Blendery ręczne mające więcej niż dwa ostrza zapewniają lepsze rezultaty. Możemy zblendować więcej w krótszym czasie.

Niektóre modele posiadają kilka wymiennych końcówek z różną ilością ostrzy i pod różnymi kątami. Można wtedy dopasować wybór ostrza w zależności od blendowanych produktów.

Długość kabla

Użytkowanie blendera, który wytwarza zbyt duży hałas może nie należeć do najprzyjemniejszych. Jednak im większa moc blendera, tym więcej hałasu będzie wytwarzać. Trzeba być tego świadomym, wybierając blender o dużej mocy.

Głośność

Przeważnie długość kabla wynosi od 120 do 140 cm. Przydatnym dodatkiem może być przyssawka, którą można przyczepić na przykład do płytek kuchennych i zawiesić na niej kabel, dzięki czemu nie plącze się on podczas użytkowania. Jednak zazwyczaj informacje o długości kabla są trudno dostępne.

Osłonka przed pryskaniem

Producenci oferują blendery z osłonami przeciw rozbryzgom. Także nie musimy się martwić, że pobrudzimy ubranie lub ścianę w kuchni. Niektóre urządzenia posiadają końcówki, które zapobiegają rozpryskom.

Wyposażenie

A wyposażeniu najczęściej jest: pojemnik/ dzbanek, końcówka do ubijania piany, a także niektóre modele posiadają dodatkowo melakser.

Funkcje

Im więcej funkcji posiada blender, tym bardziej będzie dla nas użyteczny. Podstawowa funkcja to oczywiście rozdrabnianie, miksowanie, w niektórych modelach także kruszenie lodu. A dzięki specjalnej kocówce możemy ubić pianę.

Podziel się ze znajomymi:

The display of the products was implemented with the affiliate-toolkit plugin.