Czajnik baristy

Zwycięzca
Fellow Stagg Kettle
Cena do jakości
Hario VBK-120-MB V60 Bouno
Fellow CD Stagg Stag
Brewista Artisan
ModelFellow Stagg KettleHario VBK-120-MB V60 BounoFellow CD Stagg StagBrewista Artisan
Pojemność całkowita900 ml1200 ml1000 ml1000 ml
Materiał wykonaniastal nierdzewnastal nierdzewnastal nierdzewnastal nierdzewna
Regulacja temperaturyod 57 do 100 stopni Celsjuszabrakwbudowany termometrco do 1 stopnia w zakresie 60 - 100 stopni Celsjusza
Funkcja podtrzymywanie temperaturydo 60 minnie dotyczynie dotyczydo 60 min
ElektrycznyYesNoNoYes
Moc grzałki1200Wnie dotyczynie dotyczy1000W
Innewyświetlanie czasudo kuchenek: elektrycznych, ceramicznych, indukcyjnych i gazowychkuchenka: elektryczna, gazowa, indukcyjna
Sprawdź na CeneoSprawdź na CeneoSprawdź na CeneoSprawdź na CeneoSprawdź na Ceneo
Last updated on 31 lipca 2022 at 02:46 - Image source: Amazon Affiliate Program. All statements without guarantee.

Czajnik baristy

Niektórzy zastanawiają się, po co jest potrzebny czajnik baristy do zaparzenia zwykłej kawy w domu. No cóż, barista się nie zastanawia po co, on to wie, bo zwykłej kawy nie zaparza. Ale nie trzeba być profesjonalnym baristą, aby z takiego cuda skorzystać i nauczyć się parzyć wyjątkową kawę. Wystarczy, że jesteś miłośnikiem małej czarnej. Obecnie znacznie wzrosło zainteresowanie alternatywnymi metodami zaparzania kawy. Z pewnością jest to opłacalne rozwiązanie, zwłaszcza jeśli spojrzymy na ceny dobrych ekspresów lub jeśli zsumujemy rachunki za kawę na mieście.

Oczywiście bariści korzystają też z innych akcesoriów. Ale teraz skupmy się właśnie na czajniku.

wyświetlaj po wyszukiwaniu słów "czajnik do zaparzania kawy"

Po co Ci specjalny czajnik?

Jeżeli korzystasz z metod parzenia kawy takich jak np. AeroPress, Dripper czy French Press i wykorzystujesz zwykły czajnik, to na pewno odczuwasz trudności.

Pierwsza z nich, to temperatura. Jeżeli jest nieodpowiednia, to może przyczyniać się do pogorszenia smaku oraz kawa może mieć gorszy aromat. Nawet jeśli osiągniemy odpowiednią temperaturę, bo nasz czajnik ma regulację, to bardzo łatwo jest ją utracić. Specjalne czajniki posiadają funkcję utrzymywania temperatury. Nie brakuje też takich z funkcją automatycznego ustawienia temperatury.

Druga, to strumień wody. Zwykły czajnik utrudnia kontrolowanie strumienia wody, co jest bardzo ważne podczas procesu parzenia kawy. Czajniki dla baristów są wyposażone w specjalnie wyprofilowane wylewki, tak aby móc bez problemu kontrolować strumień wody. Jest to z odczuwalne przy zaparzaniu z Dripa.

Wersja elektryczna

Jeżeli nie jesteś tradycjonalistą i wolisz czajnik elektryczny, to również takie są dostępne. Wówczas nie musisz go stawiać na kuchence ani martwić się tym, czy jest odpowiedni do jej rodzaju (np. do indukcji). W naszym porównaniu nie mogło ich zabraknąć.

Czy czajniki baristy są warte swojej ceny?

Z pewnością tak, jeżeli jesteś miłośnikiem kawy i pijesz ją w domu. Jeśli jesteś baristą, to jest to po prostu Twoje narzędzie pracy i wiesz, że bez niego zaparzenie dobrej kawy jest utrudnione. Ceny być może mogą niektórych odstraszać, ale policz ile rocznie wydajesz na kawę na mieście, która nie zawsze będzie lepsza od tej przygotowanej z należytą starannością. A taki czajnik posłuży Ci na lata. Więc koszty się zwrócą.

Podziel się ze znajomymi:

Dzieci

Słuchawki ochronne dla dzieci

Zobacz porównanie- słuchawki ochronne dla dzieci. Wybierz najlepsze dla Twojego maluszka. Spis treści: Słuchawki ochronne dla dzieci – co to właściwie jest? Słuchawki ochronne –

Porównanie »
The display of the products was implemented with the affiliate-toolkit plugin.