Deska do stacji parowej. Jaką deskę do prasowania wybrać?

Zwycięzca
LEIFHEIT 76143 AirActive Express M
Cena do jakości
Vileda Total Reflect Plus M
Bestseller
Brabantia Ice Water 321962
Brabantia Titan Oval rozm. B
Leifheit Air Board M Compact Plus
ModelLEIFHEIT 76143 AirActive ExpreVileda Total Reflect Plus MBrabantia Ice Water 321962Brabantia Titan Oval rozm. BLeifheit Air Board M Compact P
Rodzajelektrycznaelektrycznanieelektrycznanieelektrycznanieelektryczna
Wymiary blatu118 x 38 cm130 x 44 cm124 x 45 cm124 x 38 cm120 x 38 cm
Materiał wykonania blatuEPPsiatka metalowastalstal nierdzewnatworzywo sztuczne odbijające parę
Materiał pokrowcabawełnapokrowiec z 100% warstwą metaliczną, całkowicie odbijającą parębawełna, podszyta pianką i wiskoząbawełnabawełna
Wymiar podstawki pod żelazko/generator pary32 x 28 cm40 x 27 cm39 x 29 cm39 x 29 cm38 x 24 cm
Zintegrowany przedłużacz/gniazdkoYesYesNoNo
Max. wysokość100 cm96 cm96 cm98 cm98 cm
Innepowłoka odbijająca ciepło, odsysanie, nadmuch, efekt prasowania z dwóch stron, zabezpieczenie przed dziećmi, mechanizm blokujący przy transporcieKidsSafe - zabezpieczenie przed dziećmiblokada przed złożeniem, zabezpieczenie na czas przenoszeniablokada przed złożeniem, zabezpieczenie na czas przenoszenia, brak danych odnośnie przedłużacza/gniazdkazabezpieczenie na czas przenoszenia
Sprawdź na CeneoSprawdź na CeneoSprawdź na CeneoSprawdź na CeneoSprawdź na CeneoSprawdź na Ceneo
Last updated on 31 lipca 2022 at 02:46 - Image source: Amazon Affiliate Program. All statements without guarantee.

Dlaczego do stacji parowej potrzebna jest inna deska do prasowania?

  1. Niektóre deski do prasowania wykonane są z płyty wiórowej, która szybko nabierze wilgoci od pary wytwarzanej przez stację parową.

  2. Stacja parowa jest większa niż tradycyjne żelazko, dlatego potrzebuje więcej miejsca.

  3. Stacje parowe posiadają zbiornik wody na nawet 2 litry wody. Sam generator pary również jest cięższy (średnio 5kg) od żelazka parowego. Jest to dodatkowy ciężar na jednej stronie, dlatego deska musi być stabilna.

Jaka jest deska do stacji parowej?

Deska do stacji parowych posiada dużo miejsca na generator pary, ale może być też używana ze zwykłym żelazkiem. Posiada specjalną powłokę paroprzepuszczalną. Deska zbudowana jest z metalowej siatki, co ułatwia przepuszczanie pary. Jest wyjątkowo stabilna ze względu na dodatkowy ciężar, który musi udźwignąć. Może być wyposażona dodatkowo w zintegrowany przedłużacz z gniazdkiem elektrycznym i dodatkowy kabel sieciowy. Umożliwia to wykorzystanie całej długości kabla i jest bezpieczniejsze ponieważ kabel nie zaplącze nam się pod nogami. Jeżeli nie mamy blisko gniazdka elektrycznego, taki przedłużacz również okaże się pomocny. Często na wyposażeniu jest też uchwyt na kabel.

Aktywna deska do prasowania pod stację parową

Aktywna deska do prasowania – co to w ogóle znaczy i do czego może być używana?

Może być używana do zwykłego żelazka parowego, jak i do stacji parowej, jeśli jest do tego przeznaczona.

Oferuje ona dodatkowe funkcje, które ułatwiają prasowanie.

Funkcja zasysania: rozłożone pranie jest zasysane i dociskane do powierzchni deski, dzięki czemu łatwiej się prasuje, a materiał się nie marszczy.

Funkcja ekstrakcji: para jest zasysana i odprowadzana, dzięki czemu para nam nie przeszkadza podczas prasowania, nie zakłóca widoczności i mniejsze jest prawdopodobieństwo, że nas poparzy.

Funkcja nadmuchiwania: pod pokrowcem deski do prasowania tworzy się poduszka powietrzna, która lekko unosi ubranie i zapobiega zagnieceniom na szwach i paskach guzików. Szczególnie polecane dla delikatnych materiałów.

Jaką wielkość deski do prasowania wybrać?

Przede wszystkim musisz mieć pewność, że Twoja stacja parowa zmieści się na desce. Co do powierzchni prasowania, najlepiej wybrać taką, aby nie przesuwać co chwilę prasowanego ubrania. Powierzchnia w takim wypadku, powinna mieć przynajmniej 120x30cm. Dzięki temu unikniesz zagnieceń i proces prasowania będzie szybszy.

Ważną kwestią jest również to, żeby deska posiadała funkcję regulacji wysokości. Są osoby, które preferują prasowanie na siedząco bądź są to osoby niepełnosprawne. Odpowiednia wysokość do prasowania w pozycji siedzącej to ok. 70cm.

Wysokie osoby często zmagają sie z takim problemem, że deski są dla nich za niskie. Co może powodować bóle pleców, na skutek przyjęcia nieprawidłowej pozycji. Zwykle maksymalna wysokość wynosi od 94 do 100cm.

Powłoka deski

Do stacji parowych powłoka powinna być paroprzepuszczalna, aby nie powstawała kondensacja. Para nie pozostaje wtedy na powierzchni tkaniny. Takie pokrowce są zazwyczaj odporne na ciepło i mają dobre właściwości ślizgowe.

Praktyczne wskazówki

Po wyprasowaniu należy odczekać aż deska ostygnie, zanim ją złożymy.

W przypadku posiadania parkietu, można pod deską rozłożyć np. ręcznik, aby uchronić go przed wilgocią. 

Podziel się ze znajomymi:

The display of the products was implemented with the affiliate-toolkit plugin.