Jaką prostownicę do włosów wybrać?

Jaką prostownicę do włosów wybrać? Nasz Ranking 2021

Zwycięzca
REMINGTON S8598 Keratin Protect
REMINGTON Prostownica PROLUXE S9100
Bestseller
Philips MoistureProtect HP8374/00
Babyliss Super Smooth 235 ST391E
Remington Shine Therapy S8500
Philips Pro HPS930/00
ModelREMINGTON S8598 Keratin ProtecREMINGTON Prostownica PROLUXE Philips MoistureProtect HP8374Babyliss Super Smooth 235 ST39Remington Shine Therapy S8500Philips Pro HPS930/00
Moc55W52 W35W42W50W46W
Czas nagrzewania15s15s15s30s15s10s
Zabezpieczenie przed przegrzaniemYesYesYesYesYesYes
Automatyczne wyłączenieYesYesYesYesYesYes
Długość przewodu3m1,8m2m2,5m1,8m2,5m
Liczba stopni regulacji temperatury59369brak - regulacja pokrętłem
Zakres temperatury150-230 stopni150-230 stopni150-200 stopni140-235 stopni150-230 stopni140 - 230 stopni
Automatyczny dobór temperaturyYesNoYesNoNoNo
JonizacjaNoNoYesYesNoYes
Możliwość stosowania na mokrych lub wilgotnych włosachYesYesNoYes
Powłoka płytekceramiczno-keratynowaceramicznatytanowaceramiczno-turmalinowaceramiczna z olejkiem arganowym i wit. Eceramiczno-tytanowa
Ruchome płytkiYesYesYesYesYesYes
UltradźwiękiNoNoNoNoNoNo
Wytwarzanie paryNoNoNoNoNoNo
InneKeratin Protect, keratyna, olejek migdałowy, funkcja Turbotechnologia OPTIHeat, Funkcja Pro+Technologia MoistureProtectfunkcja Turbo Boost , blokada temperaturyFunkcja ThermoGuard, nasadka termoizolacyjna
Sprawdź na CeneoSprawdź na CeneoSprawdź na CeneoSprawdź na CeneoSprawdź na CeneoSprawdź na CeneoSprawdź na Ceneo
Last updated on 31 lipca 2022 at 02:46 - Image source: Amazon Affiliate Program. All statements without guarantee.

Jest to wpis reklamowy z racji użycia linków afiliacyjnych. Dobór produktów do porównania nie jest sponsorowany.

Spis treści:

Jaką prostownicę do włosów wybrać?

Prostownica do włosów – która będzie dla mnie? A jaka jest najlepsza?

Przy wyborze prostownicy weź pod uwagę to, jaki masz typ włosów, tak aby dobrać jak najlepsze dla siebie urządzenie. Każdej kobiecie zależy na pięknych i zdrowych włosach. Jednak nie zawsze prostowanie i zdrowe włosy idą w parze. Ale mogą! Przedstawimy zatem kilka ważnych kwestii, na które koniecznie przydałoby się zwrócić uwagę przy zakupie.

Jaką prostownicę wybrać, aby była dla mnie? Rodzaje

Pewnie właśnie pojawiło się w Twojej głowie pytanie „To są w ogóle różne rodzaje prostownic?”. Okazuje się, że można kilka takich wymienić. 

  • prostownica do włosów fryzjerska
  • prostownica do włosów do użytku domowego
  • lokówko-prostownica

Skupiliśmy się przede wszystkim na urządzeniach do użytku domowego, ale jednocześnie wybraliśmy takie, które mają cechy modeli fryzjerskich. Typowo fryzjerskie prostownice są o wiele droższe i przede wszystkim przeznaczone do zdecydowanie intensywniejszego użytku niż te domowe.

wyświetlaj zawsze po wyszukiwaniu słów: "jaką prostownicę do włosów wybrać?", "prostownica do włosów", "prostownica", "ranking prostownic", "najlepsza prostownica do włosów"

Temperatura – jaka jest odpowiednia dla moich włosów?

Cienkie, podatne na stylizację, proste włosy nie potrzebują tak wysokich temperatur jak włosy grube i podatne na skręcenia. Więc nie musisz za wszelką cenę kupować prostownicy, która osiąga najwyższą wartość stopni Celcjusza. Jeżeli nie wiesz jaka temperatura dla Twoich włosów będzie odpowiednia, to masz kilka rozwiązań. Po pierwsze, podczas wizyty u fryzjera zapytaj jaką temperaturą najlepiej prostować Twoje włosy. Doświadczony fryzjer bez problemu udzieli Ci takiej rady. Po drugie, możesz kupić prostownicę, która automatycznie dobiera wysokość temperatury do Twoich włosów. Wtedy szukaj takiego modelu, który posiada funkcję „automatyczny dobór temperatury”. Po trzecie, my też mamy też dla Ciebie kilka cennych wskazówek.

Oto one:

  • niski zakres temperatury (100 – 170 stopni) – włosy cienkie, rozjaśniane, wysokoporowate, zniszczone, podatne na prostowanie, którym nie potrzeba wysokiej temperatury, aby były proste. Im bardziej zniszczone włosy tym niższa powinna być temperatura,

  • średni zakres temperatury (170 – 200 stopni) – włosy normalne, falowane, średnioporowate, farbowane,

  • wysoki zakres temperatury (200 – 230 stopni) – włosy kręcone, grube, oporne na prostowanie, niskoporowate, zdrowe.

Istotnie jest też, aby prostownica posiadała funkcję regulacji temperatury (jeśli nie automatyczną to manualną). W większości modeli można samodzielnie zmieniać temperaturę, co jest plusem, gdy z prostownicy korzysta więcej niż jedna osoba w rodzinie (np. matka ma farbowane i cienkie włosy, a córka naturalne i grube). I wtedy właśnie lepiej wybrać taką, która będzie miała możliwość ustawienia temperatury zarówno na 100, jak i na 230 stopni.

 

Moc i czas nagrzewania

Korzystając z prostownicy często zależy nam na czasie. Warto wiedzieć, że większa moc to nie tylko większa temperatura, ale także krótszy czas nagrzewania. Czas może się wahać od kilkunastu sekund do kilku minut. Jeśli masz cienkie włosy i nie będziesz używać wysokich temperatur oraz nie zależy Ci na czasie, to nie musisz wybierać prostownicy z największą mocą. Jednak poleca się wybierać minimum 100W nawet przy włosach cienkich.

Prostownice i karbownice do włosów - zobacz na Ceneo.pl

Zabezpieczenie przed przegrzaniem i automatyczne wyłączenie

Jest to system, który chroni urządzenie przed przegrzaniem i wzrostem temperatury, gdy pracuje ono za długo. W prostownicy zdecydowanie niezbędny.

Jeśli zdarza Ci się nie odłączać prostownicy w pośpiechu, to automatyczne wyłączenie jest funkcją, która Twoja prostownica musi posiadać. Najczęściej automatyczne wyłączenie następuje po 60 minutach, w zależności od modelu i producenta. Tak więc, nawet jeśli zdarzy Ci się jej nie odłączyć, a przypomnisz sobie o tym dopiero w pracy, to nie musisz się martwić.

Szerokość płytek i ruchomość płytek

I w tym wypadku również grubość włosów ma znaczenie. Do cienkich włosów i krótkich poleca się wąskie płytki, a do włosów grubych szerokie. Do krótkich włosów szerokie płytki nie najlepiej się nadają, ponieważ utrudnione jest prostowanie przy skórze głowy, a także grzywki. Cieńsze płytki są w tym wypadku bardziej precyzyjne.

Szerokość płytek:

  • ok. 24 mm do 30 mm – włosy cienkie, krótkie, z grzywką,

  • ok. 30 mm – 40mm – włosy grube, odporne na prostowanie, długie.

Ruchomość płytek jest bardzo istotna dla bezpieczeństwa Twoich włosów. Dzięki temu, że płytki delikatnie się poruszają podczas użytkowania, zmniejszona zostaje siła nacisku, a więc zmniejsza się prawdopodobieństwo spalenia końcówek, co przedkłada się oczywiście na lepszą kondycję włosów.

Jonizacja oraz możliwość stosowania na suchych lub wilgotnych włosach

Jonizacja

Wytwarzane są ujemne jony, dzięki którym włosy się mniej elektryzują. Domykane są również łuski włosów, co sprawia, że włosy są bardziej gładkie.

Stosowanie na suchych lub wilgotnych włosach

W większości modeli istnieje możliwość prostowania włosów tylko na sucho, mając na uwadze ich bezpieczeństwo.

Pojawiają się jednak modele, które umożliwiają prostowanie mokrych i wilgotnych włosów.

Jeśli wybieramy prostownicę do włosów wilgotnych, nie można zapominać, aby podsuszyć je ręcznikiem albo suszarką.

Czym się różni prostownica „na mokro” od „zwykłej”? Posiada powłokę ceramiczną i otwory po bokach, przez które wydostaje się para.

Powłoka płytek

Powłoka płytek ma ogromny wpływ na jakość urządzenia i na efekt prostowania. Dostępne są urządzenia z różnymi powłokami, jaką więc wybrać? Czym się różnią poszczególne rodzaje?

Teflonowa

Jedyną zaletą powłoki teflonowej jest to, że włosy nie przywierają do jej powierzchni. Niestety nie jest to powłoka trwała i wykazuje podatność na zarysowania. Istotne jest też to, że nie nagrzewa się równomiernie, co może powodować w niektórych przypadkach przypalanie włosów. Obecnie do powłok teflonowych dodaje się także inne elementy, np.: ceramiczne, diamentowe, turmaliny, co poprawia jakość takiego urządzenia.

Powłoka ceramiczna

Obecnie najpopularniejsza powłoka na rynku. Zapewnia równomierne nagrzewanie, co sprawia, że maleje możliwość przypalenia włosów. Daje efekt gładkich włosów, dzięki śliskiej powierzchni.

Powłoka tytanowa

Przede wszystkim jest trwała i odporna na uszkodzenia. Polecana głównie do włosów grubych, kręconych, opornych na stylizację.

Płytki z turmalinami

Zapobiegają elektryzowaniu się włosów, dzięki ujemnym jonom produkowanym właśnie przez turmaliny. Zamykają również łuski włosa chroniąc je tym samym przed uszkodzeniem.

Powłoka diamentowa

Jest to nowość. Powłoka jest twarda, trwała i odporna na uszkodzenia więc posłuży na długi czas. Polecana do włosów grubych, kręconych, szorstkich, ciężkich do stylizacji.

Powłoka lustrzana

Jest jeszcze bardziej śliska niż powłoka ceramiczna, co ułatwia prostowanie, wygładza włosy i nadaje im blasku.

Ultradźwięki, wytwarzanie pary

Zastanawiasz się, po co Ci ultradźwięki w prostownicy?

A więc, ultradźwięki wprowadzają drgania, dzięki którym włosy są bardziej jedwabiste.

Nie jest to rzecz jasna funkcja niezbędna, ale jeśli zależy Ci na tym żeby włosy były jeszcze bardziej wygładzone, to warto na to zwrócić uwagę.

Prostownica posiadająca funkcję wytwarzania pary, ma zbiornik na wodę. Wytwarzanie pary dodatkowo chroni włosy przed zniszczeniem.

Podobało Ci się?
5/5
Podziel się ze znajomymi:
The display of the products was implemented with the affiliate-toolkit plugin.