Kawiarka – ranking

Kawiarka: ranking i porównanie. Wybierz kawiarkę idealną dla siebie!

Zwycięzca
Bialetti Moka Express 3 TZ 
Bialetti Brikka 4TZ
Bialetti Venus 4TZ
Bialetti Moka Express 6TZ
Bialetti Moka Express 4TZ 
ModelBialetti Moka Express 3 TZ Bialetti Brikka 4TZBialetti Venus 4TZBialetti Moka Express 6TZBialetti Moka Express 4TZ 
Pojemność150 ml200 ml200 ml270 ml200 ml
Ilość filiżanek (gotowego naparu)34464
Materiał wykonaniaaluminiumaluminiumstal nierdzewnaaluminiumaluminium
Rodzaj kuchenekceramiczne, elektryczne, gazoweceramiczne, elektryczne, gazowewszystkie, w tym indukcjaceramiczne, elektryczne, gazoweceramiczne, elektryczne, gazowe
Mycie w zmywarceNoNoNoNoNo
Innemożliwość przygotowania kawy z pianką
Sprawdź na CeneoSprawdź na CeneoSprawdź na CeneoSprawdź na CeneoSprawdź na CeneoSprawdź na Ceneo
Last updated on 31 lipca 2022 at 02:46 - Image source: Amazon Affiliate Program. All statements without guarantee.

Kawiarka - ranking. Czym właściwie jest kawiarka?

Ranking oczywiście jest bardzo istotny, ale chcielibyśmy trochę opowiedzieć, czym właściwie jest ta kawiarka.

Kawiarka, moka, kafetierka czy makinetka – te wszystkie nazwy są określeniem dla małego czajniczka do zaparzania kawy. Kawiarka pochodzi z Włoch i to właśnie z tym krajem i z wąskimi uliczkami najczęściej kojarzy nam się zapach aromatycznego espresso.

Wymyślił ją Alfonso Bialetti, aby każdy Włoch mógł napić się najlepszej kawy także w domu, a nie tylko w kawiarni. Pierwsza moka powstała w 1933 roku, ale dopiero po II wojnie światowej zyskała popularność.

wyświetlaj zawsze po wyszukiwaniu słów: "kawiarka ranking", "jaka kawiarka jest najlepsza"

Kawiarka - jej budowa i materiał wykonania

Kawiarka składa się z następujących części:

  • pojemnik na wodę z zaworem bezpieczeństwa i gwintem
  • sitko na kawę wraz z elementem lejkowatym
  • górny zbiornik z przykrywką i rączką

 

Materiał z jakiego są wykonane kawiarki to aluminium lub stal nierdzewna. Te modele wykonane z aluminium mogą szybciej przyrządzić napar, ze względu na lepsze przewodnictwo cieplne. Są one też zazwyczaj tańsze od tych wykonanych ze stali nierdzewnych. No i przede wszystkim, kawiarka aluminiowa to tradycja i klasyka sama w sobie, bo właśnie takie pierwotnie powstawały.

Czy jest jakaś różnica w smaku? Obecnie stopy aluminium są wykonywane w taki sposób, że nie wpływa to na smak naparu. Należy jednak pamiętać, że nie powinno się ich myć detergentami. Kawiarka ze stali nierdzewnej może być używana na kuchenkach indukcyjnych. Jeżeli natomiast nie chcemy używać kawiarki na kuchence, to warto zainteresować się modelem elektrycznym.

Ile kawy przyrządzisz z kawiarki

Kawiarki są dostępne w różnych rozmiarach, wyrażonych zazwyczaj ilością filiżanek gotowego naparu. Należy pamiętać, że jedna filiżanka w tym przypadku to tyle, co espresso (ok. 35ml).

Jaka kawiarka jest najlepsza?

Wybór najlepszej kawiarki jest dość skomplikowany. Przyczyną jest to, że mamy różne upodobania i smak kawy to często dość subiektywne odczucie. Jedni wolą bardziej kwaśną, inni słabszą czy słodszą. Dlatego postanowiliśmy zestawić kawiarki Bialetti, porównać ich parametry (ilość filiżanek, materiał wykonania), a wybór należy całkowicie do Ciebie. Jednak smak kaw z dwóch kawiarek Bialetti nie będzie się aż tak różnił. Znacząca różnica mogłaby wyniknąć z porównania kawy z kawiarki Bialetii i innej firmy. Należy pamiętać także, że na smak wpływa także metoda zaparzania. Z kawiarki wyjdzie inna niż gdybyśmy ją przyrządzili metodą przelewową. No i oczywiście ziarna kawy i młynek! Jest tyle czynników.

Podziel się ze znajomymi:

The display of the products was implemented with the affiliate-toolkit plugin.