Słuchawki ochronne dla dzieci

Zobacz porównanie- słuchawki ochronne dla dzieci. Wybierz najlepsze dla Twojego maluszka.

REER SilentGuard 3m+Alpine Muffy Baby BlueReer SilentGuardEciPeci
ModelREER SilentGuard 3m+Alpine Muffy Baby BlueReer SilentGuardEciPeci
Ilość redukowanych decybeliSNR = 29dBSNR = 23dBSNR = 27dBSNR = 24 dB
RegulowaneYesYesYesYes
Wiek dziecka3-36 miesiącdo 36 miesiącaod 3 roku życiaod 3 miesiąca do 10 roku życia
Waga130g170g195g120g
Testowany zgodnie z normą EN352-1YesYesYes
Inneskładane, w dwóch kolorach (niebieski, różowy)nadaje się do skanów MRI - nie zawiera metaliw dwóch kolorach (niebieski, różowy)certyfikat CE, brak danych o testowaniu z normą EN352-1, minimalna średnica główki dziecka: 38-40 cm
Sprawdź na CeneoSprawdź na CeneoSprawdź na CeneoSprawdź na CeneoSprawdź na Ceneo
Last updated on 31 lipca 2022 at 02:46 - Image source: Amazon Affiliate Program. All statements without guarantee.

Spis treści:

Słuchawki ochronne dla dzieci - co to właściwie jest?

Słuchawki ochronne – inaczej wygłuszające. Mają za zadanie tłumić hałas i chronić słuch Twojego malucha w miejscach, w których występuje duże natężenie hałasu. U dzieci narząd słuchu wciąż się rozwija i ważne jest, aby ten słuch chronić przed zbyt dużą ilością decybeli.

Od jakiego wieku stosować słuchawki ochronne dla dzieci?

 • Oczywiście jest wiele słuchawek, które są polecane dzieciom poniżej 1 r.ż. Jednak czy to dobry pomysł, aby tak małemu dziecku zakładać słuchawki wygłuszające?

  Niemowlęta (czyli dzieci poniżej 1 r.ż.) mają jeszcze nadal miękkie kości czaszki. Słuchawki ze zbyt dużym naciskiem mogą być szkodliwe. Kolejna kwestia to waga słuchawek. Niemowlę ma słabo rozwinięte mięśnie, nie są w stanie jeszcze samodzielnie podnosić główki do pewnego czasu. A co dopiero nosić ochronniki. Słuchawki są więc dużym obciążeniem.

  Warto się więc zastanowić, czy w ciągu pierwszego roku życia naszego malucha, na pewno musimy wybrać się z nim na mecz piłkarki albo imprezę? Jeśli nie jest to konieczne, to lepiej jest nie ryzykować i zacząć stosować słuchawki po okresie niemowlęcym. Jeśli jednak nie mamy wyjścia, to lepiej założyć słuchawki niż uszkodzić dziecku słuch. Pamiętając jednak, by były odpowiednio dostosowane i aby nie ściskały za mocno główki.

W jakich okolicznościach i miejscach stosować słuchawki ochronne?

 • imprezy sportowe
 • lotnisko
 • wesele i inne imprezy
 • dworzec PKP
 • remont w domu – wiercenie, stukanie
 • sylwester
 • festiwal, festyn, koncert
 • głośna ulica – ruch uliczny, syreny policyjne, karetka
 • inne głośne miejsca

Po co są słuchawki wygłuszające? I dla kogo jeszcze?

Im młodsze dziecko, tym bardziej wrażliwy narząd słuchu. Hałas może nieść niekorzystne skutki na funkcjonowanie tego zmysłu. Słuchawki wygłuszające mają za zadanie chronić przed uszkodzeniem, a nawet utratą słuchu spowodowaną nadmiernym hałasem. Każdy maluch w głośnym środowisku powinien mieć zakładane takie słuchawki, w celu ochrony słuchu.

Takie słuchawki można stosować także u dzieci autystycznych, ponieważ są one bardzo wrażliwe na hałas i wszelkie bodźce zewnętrzne. Słuchawki ochronne dla dziecka z autyzmem, mogą być wielką pomocą. Dzięki temu dzieci mogą lepiej funkcjonować, koncentrować się, łatwiej się uczyć, nie są tak narażone na bodźce zewnętrzne. Z powodzeniem można zakładać je także dzieciom z ADHD.

Nie tylko dzieci z autyzmem i ADHD są wrażliwe na hałas. Dzieci wysoko wrażliwe (High Need Babies), także mogą tego doświadczać.

Zmniejszamy także u dziecka poziom stresu.

Zalety

 • ochrona słuchu, ucha wewnętrznego dziecka
 • zmniejszenie stymulacji – przerwa sensoryczna
 • zmniejszenie poziomu stresu, uspokojenie dziecka
 • lepsza koncentracja
 • pomoc dla dzieci z autyzmem i ADHD

Wygoda

Słuchawki wygłuszające powinny być przede wszystkim wygodne i miękkie, tak aby dziecko chciało je nosić. Ważne, aby były także lekkie. Niewygodne spowodują, że dziecko będzie chciało je ściągnąć, będzie marudne, ponieważ będzie się źle czuło.

Tłumienie hałasu. Czy najlepsza ochrona słuchu dla dzieci ma wysoką wartość SNR lub NNR?

SNR (Single Number Rating)- Europejski system za pomocą którego określa się tłumienie. Określa on w jakim stopniu hałas jest tłumiony przez słuchawki. Dla przykładu: hałas otoczenia wynosi 95dB, a SNR wynosi 35dB. Hałas dochodzący do ucha wynosi więc 60dB (95dB – 35dB).

Tak więc im większa wartość SNR, tym większa ochrona słuchu. 

NNR (Noise Reduction Rating) – jest to amerykański system określania tłumienia. NNR + 2 lub 3 = wartośc SNR.

Podziel się ze znajomymi:
The display of the products was implemented with the affiliate-toolkit plugin.