Suszarka do włosów standardowa – jaką wybrać?

Jaka suszarka do włosów będzie najlepsza? Zobacz nasze porównanie. Ranking

Zwycięzca
Philips HP8280/00 MoistureProtect
Cena do jakości
Philips HP8233/00
Bestseller
BABYLISS D570DE TURBO SHINE
Remington AC9140 PROluxe
Remington Keratin Protect AC8820
Braun Satin Hair HD 785
BABYLISS SHINE PRO 2200 6713DE
Remington D5706 Curl&Straight
ModelPhilips HP8280/00 MoistureProtPhilips HP8233/00BABYLISS D570DE TURBO SHINERemington AC9140 PROluxeRemington Keratin Protect AC88Braun Satin Hair HD 785BABYLISS SHINE PRO 2200 6713DERemington D5706 Curl&Straight
Moc2300W2200W2200W2400W2200W2000W220W2200W
Długość przewodu2,5m1,8m1,95m3m3m1,8m2,8m1,8m
Waga758 g600 gbrak danych714 g886 g750 gbrak danych546g
Dodatkowe technologieMoisture Protect , Thermo ProtectThermo ProtectbrakOptiheat, Style shotKeratin ProtectCzujnik termicznyTechnologia ceramiczna
JonizacjaYesYesYesYesYesYesYesYes
Nawiew zimnego powietrzaYesYesYesYesYesYesYesYes
Liczba zakresów/ustawień temperatury33333433
Liczba zakresów/ustawień prędkości23222222
Funkcja TurboNoYesYesNoNoNoYes
DyfuzorYesYesYesYesYesYesYesYes
KoncentratorYesYesYesYesYesYesYesYes
Czujnik nawilżenia włosówYesYesNoNoNoNoNoNo
SilnikDCDCbrak danychACACACACDC
Zastosowane olejkibrakbrakbrakbrakolej migdałowy + keratynabrakbrakbrak
Zaletyładny wygląd, automatyczne dostosowanie temperatury, ThermoProtect, długi kabel, wysoka moclekka, ThermoProtect, funkcja Turbowąski koncentrator i dyfuzorwysoka moc, długi kabel, dwa koncentratory, silnik AC, Optihaet, Style Shot - utrwala fryzuręceramiczna powłoka, KeratinProtect, olejek migdałowy, silnik AC, długi kabelmożliwość trzymania suszarki za obudowę, automatyczne dopasowanie temperatury, silnk AC, wyświetlacz LEDSuszarka turmalinowo-ceramiczna, prędkość wyrzutu powietrza 110 km/hlekka, dwa koncentratory, ceramiczna kratka, jonowa szczotka w zestawie, okrągła szczotka
Sprawdź na CeneoSprawdź na CeneoSprawdź na CeneoSprawdź na CeneoSprawdź na CeneoSprawdź na CeneoSprawdź na CeneoSprawdź na CeneoSprawdź na Ceneo
Last updated on 31 lipca 2022 at 02:46 - Image source: Amazon Affiliate Program. All statements without guarantee.

Jest to wpis reklamowy z racji użycia linków afiliacyjnych. Dobór produktów do porównania nie jest sponsorowany.

Spis treści:

Suszarka do włosów - rodzaje

W podróż czy do domu?

Na początek musisz się zastanowić, gdzie przede wszystkim będziesz jej używać. W domu, w podróży, czy może i tu i tu.

Jeśli nie zabierasz ze sobą suszarki w podróż i potrzebna jest Ci tylko do użytku domowego, to najlepsza będzie suszarka standardowa. Oczywiście w domu możesz używać też suszarki profesjonalnej dedykowanej salonom fryzjerskim. Jeśli częściej zabierasz ją ze sobą na wyjazd, niż korzystasz z niej w domu, postaw na model turystyczny.

Zastanów się również jakich efektów oczekujesz. Niczym z salonu fryzjerskiego czy może żadne dodatkowe funkcje i technologie nie mają dla Ciebie znaczenia?

Rolę odgrywa również typ i stan Twoich włosów. Nie wszystkie włosy mają takie same wymagania. Krótkie, naturalne, cienkie, grube, długie, loki, farbowane…

wyświetlaj zawsze po wyszukiwaniu słów: "suszarka do włosów", "suszarka do wlosow", "suszarka" , "jaka suszarka do wlosow", "ranking suszarek do włosów"

Suszarka do włosów standardowa

Moc

Moc suszarki najlepiej dobrać do rodzaju włosów. Cienkie włosy nie potrzebują takiej mocy suszarki jak włosy grube. Tak więc, jeśli masz na przykład włosy cienkie, a do tego są krótkie, to nie ma sensu skupiać się na mocy suszarki. W tym wypadku wystarczy Ci nawet 1500W, a zamiast na dodatkowych watach skup się na innych funkcjach, jak np. nawiew zimnego powietrza czy jonizacja.

Grube i długie włosy potrzebują już mocniejszego nadmuchu, a więc i większej mocy. W tym z kolei przypadku warto rozglądać się za suszarką mającą ponad 2000W.

Nawiew zimnego powietrza i jonizacja

Nawiew zimnego powietrza pozwala utrwalić fryzurę. Większość suszarek posiada obecnie tą funkcję i staje się to już standardem.

Jonizacja natomiast to funkcja, która chroni przed efektem napuszonych, naelektryzowanych włosów. Polega na tym, że następuje wypuszczanie jonów ujemnych z suszarki, które sprawiają, że włosy są gładkie, błyszczące, a łuski włosów są domykane. Jeśli masz problem z elektryzowaniem się włosów to jest to funkcja, którą Twoje urządzenie musi posiadać.

Czujnik nawilżenia włosów – czy warto?

Suszarka do włosów z czujnikiem nawilżenia włosów pozwala zachować naturalne nawilżenie włosów. Na bieżąco sprawdza stopień ich nawilżenia czujnikiem, który wykorzystuje podczerwień i dostosowuje temperaturę. Jest to z pewnością funkcja, dzięki której Twoje włosy nie będą się przesuszać.

Czy takiej funkcji potrzebujesz? To zależy od kilku czynników. Na pewno, jeżeli:

  • masz suche i łamliwe włosy z natury bądź w wyniku farbowania, czy innych zabiegów fryzjerskich, kosmetycznych,

  • często suszysz włosy suszarką,

  • Twoje włosy są narażone na chlor,

  • Twoje włosy są bardzo często narażone na morskie kąpiele,

  • chcesz po prostu zachować naturalne nawilżenie włosów, dbać o ich kondycję i zdrowy wygląd.

Suszarka do włosów ceramiczna

Sprawdzi się w salonie fryzjerskim, ale i w domu. Ceramiczne elementy zapewniają doskonałe przewodnictwo ciepła. W mniejszym stopniu się nagrzewają, co ma oczywiście przełożenie na bezpieczeństwo włosów. Dodatkowo wytwarzane przez suszarkę ciepło nie działa tylko na powierzchni włosów, ale wnika też do ich wnętrza, dzięki czemu włosy są bardziej gładkie.

Suszarka do włosów ceramiczno- keratynowa

Posiada te same cechy co suszarka ceramiczna, ale dodatkowo na siatce ma keratynę, która sprawie, że włosy są gładkie i zdrowe. Często oprócz keratyny na siatce są również olejki, które dodatkowo pielęgnują włosy (np. migdałowy, arganowy).

Suszarka do włosów turmalinowa

Są to suszarki produkujące jony ujemne. Sam proces suszenia jest przyspieszony, a włosy pozostają gładkie i lśniące. Dzięki jonom ujemnym włosy mniej się elektryzują.

Czy zatem potrzebujesz suszarki z jonizacją i dodatkowo turmalinowej? To już kwestia wyboru.

Suszarka do włosów tytanowa

Ze względu na swoją wytrzymałość oraz zazwyczaj najlepszy silnik, suszarki te z pewnością sprawdzą się w salonie fryzjerskim. Tytan jest odporny na uszkodzenia, a dobry silnik zapewnia długotrwałą pracę na lata. Powłoka tytanowa na siatce suszarki powoduje równomierne rozprowadzanie ciepła.

Silniki w suszarce

Może nie każda kobieta zwraca w pierwszej kolejności uwagę na silnik, ale z pewnością warto choć trochę się tym zainteresować.

I to jaki silnik będzie najlepszy, zależy oczywiście od tego, jak często i jak długo używasz suszarki.

  • Silnik AC

Jest to silnik na prąd przemienny. Ten rodzaj silnika jest instalowany przede wszystkim w profesjonalnych urządzeniach, ponieważ są trwalsze i lepiej sprawdzają się przy ciągłej eksploatacji.

W przypadku silnika AC efektywniej można korzystać z nawiewu zimnego powietrza, ponieważ konstrukcja wentylatora i wytwarzania ciepła jest osobna.

  • Silnik DC

Jest to silnik na prąd stały. Wystarczający do użytku domowego.

W przypadku tego silnika konstrukcja wentylatora i wytwarzania ciepła jest połączona.

  • Silniki bezszczotkowe

Suszarki z tymi silnikami cieszą się najlepszymi parametrami. Mają również dłuższą żywotność (nawet 5 krotnie wyższą niż silniki AC). Modele z tym silnikiem są także lżejsze i suszą włosy nawet o 50% szybciej. Dla osób, dla których ważna jest dbałość o środowisko ważne będzie z pewnością to, że suszarki z tego typu silnikiem nie emitują pyłu węglowego, więc są przyjaźniejsze środowisku.

Podziel się ze znajomymi:
The display of the products was implemented with the affiliate-toolkit plugin.