Waga kuchenna. Ranking wag kuchennych – najlepsze wagi

Waga kuchenna. Ranking najlepszych wag kuchennych. Porównanie wag elektornicznych.

Zwycięzca
SENCOR SKS 5400
Cena do jakości
SENCOR SKS 4001 WH
Bestseller
ADLER AD 3138B
Mesko MS 3152
ModelSENCOR SKS 5400SENCOR SKS 4001 WHADLER AD 3138BMesko MS 3152
Jednostkig, mlg, oz, mlg, ml, lb/ozg, oz, lb, ml, fl oz
Materiał wykonaniastal nierdzewnamisa z tworzywa sztucznegobrak danychmetal, tworzywo sztuczne
Zakres ważeniado 5kgdo 5kgdo 5kgdo 5kg
Dokładność pomiarudo 1gdo 1gdo 1gdo 1g
Pomiar objętości płynówYesYesYesYes
Funkcja tarowaniaYesYesYesYes
Baterie2 x 3V CR20323 V (CR 2032)CR20322 x AAA
Miska do ważeniaNoYesNoYes
WyświetlaczYesYesYesYes
Automatyczne wyłączenieYesYesYesYes
Wskaźnik przeciążeniaYesYesNoYes
Wskaźnik słabej bateriiYesYesNoYes
Wymiary20,1 x 20,1 x 1,4 cmwymiar bez misy: 0,4 x 2,26 x 1,68 cm; wymiar z misą: 26,6 x 24,4 x 10 cm14 x 20 cm (powierzchnia)brak danych
Inneautomatyczna kalibracja, zastosowana technologia przeciw odciskom palcówautomatyczna kalibracjapojemność misy: 2l
Sprawdź na CeneoSprawdź na CeneoSprawdź na CeneoSprawdź na CeneoSprawdź na Ceneo
Last updated on 31 lipca 2022 at 02:46 - Image source: Amazon Affiliate Program. All statements without guarantee.

Jest to wpis reklamowy z racji użycia linków afiliacyjnych. Dobór produktów do porównania nie jest sponsorowany.

Waga kuchenna - ranking. Na co zwrócić uwagę przy zakupie i co jest ważne?

Poza tym, że przygotowaliśmy ranking, to dowiesz się także, na co zwrócić uwagę, aby waga kuchenna spełniała wszystkie wymagania.

wyświetlaj zawsze po wyszukiwaniu:

Dokładność pomiaru 

Dostępne są wagi z dokładnością ważenia nawet do 1g. Takie wagi wybraliśmy właśnie do naszego porównania. Czy ta dokładność ma znaczenie? Oczywiście, że tak. Przygotowując posiłki według przepisów, ważne jest, aby proporcje były zachowane. Często odmierzamy także małe ilości produktów. Poza tym, po to kupujemy wagę, aby dokładnie nam wskazywała ile ważą dane składniki. Ta dokładność ma znaczenie także dla osób, które liczą kalorie.

Funkcja tarowania

Czyli funkcja, którą musi mieć każda waga. Dzięki temu możesz na wadze postawić naczynie, w którym chcesz zważyć składniki, a następnie funkcją tarowania wyzerować wagę, wrzucić składniki i sprawdzić ile ważą.

Zakres pomiaru

Czy to nie to samo co dokładność? No właśnie nie. Zakres oznacza jaki minimalny i maksymalny ciężar możesz zważyć. Wybraliśmy wagi z zakresem do 5kg. Uznaliśmy, że na domowy, kuchenny użytek jest to wystarczający zakres. Nie zdarza się, abyśmy ważyli więcej nawet przy gotowaniu dla całej rodziny.

Jednostki

Praktycznie wszystkie wagi posiadają przeliczenie na gramy, funty i uncje. Niektóre także na mililitry.

Pomiar objętości płynów

Ta funkcja umożliwia nam sprawdzenie, ile ml cieczy znajduje się np. w kubku. Oczywiście można używać też do tego celu specjalnych naczyń z miarką lecz jeżeli takich nie posiadamy, ta funkcja będzie niezastąpiona. Niestety nie wszystkie wagi ją posiadają.

Materiał wykonania

Wagi najczęściej wykonane są ze stali nierdzewnej, szkła hartowanego, ale także z plastiku. W większości w naszej porównywarce znajdują się wagi ze stali nierdzewnej. Jeden z wybranych przez nas modeli (SENCOR SKS 5400) ma technologię, która zapobiega pozostawaniu odcisków palców na urządzeniu.

Automatyczne wyłączenie

Praktycznie wszystkie wagi posiadają tą funkcję. Waga wyłącza się najczęściej po 60s bezczynności. Pozwala to na oszczędniejsze zużycie baterii.

Wskaźnik przeciążenia i słabej baterii

Funkcja, dzięki której będziemy poinformowani o tym, że baterii kończy się już czas, a także będziemy wiedzieć, że postawiliśmy na wagę więcej niż te 5kg.

Waga kuchenna - ranking. Waga elektroniczna czy analogowa?

Z pewnością większość z Was pamięta duże wagi analogiczne w kuchniach swoich babć, z wielką tarczą przypominającą zegar. Obecnie również producenci oferują wagi analogowe na styl tych z dawniejszych czasów. Doskonale pasują do kuchni retro.

My jednak postanowiliśmy postawić na funkcjonalność w tym przypadku i wybraliśmy wagi elektroniczne. Dlaczego i jaka jest różnica?

Waga elektroniczna w porównaniu do wagi analogowej wykazuje o wiele większą dokładność pomiaru. Waga analogowa może mieć błąd pomiaru nawet do ok. 20g, a przy elektronicznej wynosić może on tylko do 1g. Samo tarowanie zajmuje mniej czasu przy wadze elektronicznej.

Drugim praktycznym argumentem jest miejsce, które zajmuje cały przyrząd. Waga elektroniczna jest o wiele mniejsza i z łatwością można ją schować w kuchennej szafce. Mając w kuchni mało miejsca, a wiele sprzętów jest to dużym atutem.

Ponadto wagi elektroniczne mają także inne funkcje niż samo ważenie np. timer, zegar.

Podziel się ze znajomymi:

wyświetlaj zawsze po wyszukiwaniu słów: "pralko-suszarka ranking" , "pralko suszarka ranking"
Pralko-suszarki

Pralko suszarka – ranking

Wybierz najlepszą pralko suszarkę. Pralko suszarka ranking i porównanie – sprawdź poniżej. Jest to wpis reklamowy z racji użycia linków afiliacyjnych. Dobór produktów do porównania

Porównanie »
The display of the products was implemented with the affiliate-toolkit plugin.