Wózek wielofunkcyjny – jaki wózek dla dziecka wybrać?

Jaki wózek dla dziecka wybrać? Zobacz porównanie wózków wielofunkcyjnych. Ranking 

Zwycięzca
Bugaboo Cameleon 3 Plus 2w1
Cena do jakości
Kinderkraft Prime 3w1
Bugaboo Fox 2 2w1
Camarelo Sevilla XSE-3
ModelBugaboo Cameleon 3 Plus 2w1Kinderkraft Prime 3w1Bugaboo Fox 2 2w1Camarelo Sevilla XSE-3
Typwielofunkcyjny (głęboki, spacerowy)wielofunkcyjny (głęboki, spacerowy, fotelik)wielofunkcyjny (głęboki, spacerowy)wielofunkcyjny (głęboki, spacerowy)
Wiek dzieckaod urodzenia do max. wagi 18kgod pierwszych dni życiaod urodzenia max waga dziecka 22 kgod urodzenia do 3 r.ż (15kg)
Koła i oponytylne - gumowe nieprzebijalne bieżnikowane, przednie - regulowana twardość amortyzacji bezobsługowepompowane, gumowe, amortyzowanegumowe nieprzebijalnepompowane, gumowe, łożyskowe, amortyzowane
Koła skrętne z przoduYesYesYesYes
Blokowanie przednich kół do jazdy na wprostYesYesYesYes
Pasy bezpieczeństwa5-punktowespacerówka: 5 punktowe, fotelik: 3 punktowe5-punktowe5-punktowe
Kierunek siedzenia przód/tyłYesYesYesYes
Regulowany podnóżekYesYesYesYes
Regulacja wysokości uchwytu do pchaniateleskopowateleskopowałamana
Marteriałstelaż aluminiowy tapicerka z recyklingowanego poliestru typu Canvas 600D rączka ekoskórastelaż aluminiowy, tapicerka z recyklingowanego poliestru typu Canvas 600D, rączka ekoskórastelaż aluminiowy, materiał 100% poliester, rączki ekoskórastelaż aluminiowy, tapicerka z recyklingowanego poliestru typu Canvas 600D, rączka ekoskórastelaż aluminiowy, rączka ekoskóra
Waga9,6 kggondola i fotelik: 8 kg, spacerówka i stelaż: 12 kg9,8 kg18,7 kg
Wyposażeniefolia przeciwdeszczowa, kosz na zakupyfolia przeciwdeszczowa, osłonka na nogi, torba, pompka, adaptery do fotelika, przewijakfolia przeciwdeszczowa, kosz na zakupymoskitiera do gondoli, folia przeciwdeszczowa, kosz zakupowy zapinany na zamek, torba na akcesoria
Zaletywyjątkowo lekki, siedzisko projektowane we współpracy z ortopedami, budka i tapicerka z ochroną UPF 50+, możliwość użycia dużych kół przodem do kierunku jazdy, możliwość montażu fotelika samochodowego, 2-stopniowe ustawienie kół do jazdy po śniegu i piaskuw zestawie fotelik samochodowy, odblaski, głęboki daszek, kosz na zakupywyjątkowo lekki, siedzisko projektowane we współpracy z ortopedami, możliwość montowania fotelika samochodowego, budka i tapicerka z ochroną UPF 50+, kosz na zakupy 10 kgmożliwość montażu fotelika samochodowego, odpinana barierka bezpieczeństwa
Sprawdź na CeneoSprawdź na CeneoSprawdź na CeneoSprawdź na CeneoSprawdź na Ceneo
Last updated on 31 lipca 2022 at 02:46 - Image source: Amazon Affiliate Program. All statements without guarantee.

Spis treści

Wybór wózka – jaki wózek dla dziecka wybrać?

Z pewnością największe problemy przy wyborze wózka pojawiają się, gdy to nasze pierwsze dziecko i nie mamy doświadczenia w robieniu tego typu zakupów. Wózki nie należą do najtańszego wyposażenia, dlatego warto poświęcić temu chwilę uwagi. Każdy rodzic chce także, aby maluchowi było wygodnie i przede wszystkim, żeby był on bezpieczny. Poza wygodą dziecka, liczy się także wygoda prowadzącego ten pojazd. Dobrej jakości koła, to nie tylko bezpieczeństwo dla maluszka(wstrząsy), ale także komfort prowadzenia. Tych cech można wymieniać wiele, także zapraszamy Cię do dalszej części.

Wózek wielofunkcyjny – czyli jaki?

Wózek wielofunkcyjny, to taki, który z gondoli możemy zamienić na spacerówkę. Większość modeli ma również możliwość montażu fotelika samochodowego do stelażu.

W pierwszych miesiącach życia (do 6 m.ż.) dziecko będzie leżeć w gondoli. Gondola wyposażona jest w materacyk i duży ochronny daszek, chroniący przed słońcem i wiatrem. Gondole są sporych rozmiarów, po to aby maluchowi leżało się swobodnie. Taką gondole można także odczepić od stelaża i postawić stabilnie na podłodze (w niektórych modelach).

W momencie, gdy dziecko skończy 6 miesięcy (kwestia indywidualna) i zacznie siedzieć, przesiada się do spacerówki. Gondolę zamieniamy na siedzisko, w którym dziecko będzie mogło przyjąć odpowiednią dla niego pozycję. Oczywiście w spacerówkach istnieje możliwość rozłożenia siedziska bardziej „na płasko” na czas snu.

Gdy dziecko potrafi chodzić, ale nie jest w stanie pokonywać dłuższych odległości, spacerówka także się sprawdzi (nawet do 3 r.ż.).

Do stelażu zamiast gondoli czy siedziska można zamontować także fotelik samochodowy. Jeżeli planujemy wybrać się gdzieś samochodem, a ani gondola ani spacerówka nie będzie nam na ten czas potrzebna, spokojnie można zamontować fotelik, a resztę zostawić w domu.

Wózki wielofunkcyjne to z pewnością ogromna wygoda. Gdy dziecko zaczyna siedzieć, nie musimy ponownie zastanawiać się nad wyborem nowego wózka. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie, biorąc także pod uwagę, możliwość zamontowania fotelika.

Siedzisko kubełkowe a tradycyjne

Pewnie zastanawiasz się, które to jest siedzisko tradycyjne, skoro istnieje jeszcze jakieś kubełkowe?

Siedzisko tradycyjne może mieć wiele nazw. Mówi się także: rozkładane albo klasyczne.

W siedzisku tradycyjnym, siedzisko pozostaje stałe i nieruchome. Można regulować podnóżek bądź oparcie (plecy), ale miejsce, w którym spoczywa pupa dziecka się nie zmienia.

Zdarza się, że słowo „rozkładane” oznacza także możliwość rozłożenia siedziska na płasko. Wówczas nadać się może także dla noworodków. Jednak nie we wszystkich spacerówkach jest to możliwe. W modelach wielofunkcyjnych dla noworodków są przeznaczone gondole.

Siedzisko kubełkowe – w tym przypadku nie regulujemy osobno podnóżka i oparcia, a robimy to wszystko jednocześnie. Takie rozwiązanie gwarantuje, że dziecko zawsze jest w pozycji fizjologicznej (wygodnej, bezpiecznej dla pleców, dziecko jest prawidłowo podparte). Czy takie siedzisko można rozłożyć całkowicie na płasko? Niestety nie i wynika to z budowy siedziska kubełkowego. Nie oznacza to jednak, że dziecko nie może w takim wózku spać ani odpoczywać. Siedzisko da się ustawić do pozycji leżącej, ale nie będzie ona idealnie płaska.

Koła i opony

Duże koła – sprawdzą się na trasach nieutwardzonych.

Małe koła – lepsze do miasta, na utwardzone trasy, zakupy itp.

Przednie koła we wszystkich modelach w naszym porównaniu, są obrotowe z możliwością zablokowania ich do jazdy na wprost. Kiedy blokować przednie koła? Np. na leśnych ścieżkach, trasie z wybojami. Obrotowe koła z pewnością najlepiej sprawdzą się mieście.

Opony bezobsługowe. Co to znaczy? W niektórych modelach są opony pompowane, co może przyczyniać do uciekania z nich powietrza. Bezobsługowe – czyli mogą być to opony w pełni wykonane z gumy, nieprzebijalne.

Dodatkowe zalety

Producenci oferują wiele dodatkowych udogodnień. Uważamy, że szczególnie należy zwrócić uwagę na to, aby budka była odpowiednio duża i chroniła malucha przed czynnikami zewnętrznymi. Najlepiej, gdyby tapicerka i daszek miała ochronę przed słońcem SP50+. Skóra małego dziecka jest wyjątkowo narażona na poparzenia słoneczne. Poza tym w większości modeli dodatkowo na wyposażeniu jest folia przeciwdeszczowa i moskitiera, chroniąca przed owadami.

Waga wózka

Obecnie wózki, jakie mamy w porównaniu mają wykonany stelaż z aluminium. Waga jednak całego wózka może się sporo różnić pomiędzy poszczególnymi modelami. Gdy musimy wnosić wózek po schodach, bo mieszkamy na trzecim piętrze bez windy, to każdy zaoszczędzony gram może być na wagę złota!

Podziel się ze znajomymi:

The display of the products was implemented with the affiliate-toolkit plugin.